Králík na česneku

Králík na česneku

Králičí maso je vynikající a jemné. Pro jeho dietnost často přidáváme slaninu či bůček, který mu dodá šťávu. Nejlepší je ovšem na česneku.

Potřebné suroviny:

(Suroviny pro 4 porce)

králík
2 palice česneku
100 g špeku
hladká mouka
2 cibule
lžíce kmínu
250 ml kuřecího vývaru
tymián
sůl
pepř

Postup přípravy:

(čas přípravy do 90 minut)

  1. Do očištěného králíka udělejte hluboké zářezy a vsuňte do nich několik stroužků česneku s na proužky nakrájenou slaninou.
  2. Králíka osolte a opepřete
  3. Zbytek špeku nakrájejte na kostičky a nechte je škvařit. Přidejte cibuli, zbylý česnek s kmínem a na směsi maso prudce opečte ze všech stran.
  4. Opečeného králíka podlijte částí vývaru, můžete také dochutit tymiánem. Pečte v troubě předehřáté na 160 °C.
  5. Při pečení králíka přelévejte vypečenou šťávou a podlévejte vývarem po dobu asi 45 minut, dokud nebude maso měkké.
  6. Podávejte s brambory nebo s bramborovou kaší.

Tip: Zkuste při přípravě masa využít konvektomat. Tento moderní spotřebič nabízí několik výhod, které zvýrazní kvalitu a chuť vašich pokrmů. Rovnoměrné rozložení tepla v konvektomatu zajistí optimální konzistenci masa, což vede k krásnému zbarvení a zachování šťavnatosti. S různými možnostmi nastavení teploty budete moci precizně ovládat proces vaření a dosáhnout dokonalých výsledků pro různé druhy masa. Navíc, při minimalizaci použití tuků a olejů, konvektomat přispívá k vytvoření nejen chutných, ale i zdravějších pokrmů. Ovládnutí konvektomatu je jednoduchým způsobem, jak posunout úroveň přípravy masa ve vaší kuchyni.